kontakty do sołtysów

Sołectwa

O utworzeniu, połączeniu i podziale jednostki pomocniczej, a także zmianie jej granic rozstrzyga Rada Gminy w formie uchwały na zasadach określonych w statucie gminy. Podział gminy na sołectwa określa uchwała Nr V/23/90 Rady Gminy w Hajnówce z dnia 27 grudnia 1990 roku w sprawie podziału gminy na sołectwa.

Szczegółową organizację i zakres działania jednostki pomocniczej określa odrębny statut ustalony w formie uchwały Rady Gminy. Statut sołectwa określa w szczególności:

  1. Nazwę i obszar działania sołectwa,
  2. Kompetencje i zakres działania sołectwa,
  3. Zasady i tryb wyboru sołtysa i rady sołeckiej,
  4. Organizację i zakres działania organów sołectwa,
  5. Zarząd mieniem sołectwa,
  6. Zakres i formy kontroli oraz nadzór nad działalnością sołectwa.

Organami sołectwa są:

  1. Zebranie wiejskie jako organ uchwałodawczy,
  2. Sołtys jako organ wykonawczy,
  3. Rada Sołecka jako organ opiniodawczo - doradczy.

Kadencja organów jednostki pomocniczej trwa 4 lata licząc od dnia wyboru.

Nadzór nad działalnością sołectw sprawuje Rada i Wójt Gminy na zasadach określonych w statutach poszczególnych sołectw.

Więcej informacji: Statut Gminy

 

Na terenie Gminy Hajnówka znajduje się 25 sołectw, w których funkcję sołtysów w obecnej kadencji pełnią:

1.

 Bielszczyzna

Janiuk Łukasz

Bielszczyzna 3

530858632

  • Maria Kot
  • Bogusława Lewczuk
  • Olga Łukaszuk

2.

 Borek

Maciuka Ewa

Borek 4

502657881

  • Mikołaj Niestieruk
  • Adam Maciuka
  • Piotr Abramiuk
  • Sergiusz Oniszczuk

3.

 Borysówka

Jakoniuk Jan

Borysówka 15

856863115

  • Maria Siekanowska
  • Barbara Oniszczuk
  • Anna Szarejko
  • Mikołaj Pawluczuk

4.

 Chytra

Gierman Bazyli

Chytra 58

511983875

  • Aleksander Lewczuk
  • Ludmiła Juszczuk
  • Sergiusz Parfieniuk

5.

 Czyżyki

Niczyporuk Władysław

Czyżyki 36

856864453
504229187

  • Włodzimierz Osipiuk
  • Jan Wasiluk
  • Anatol Woroniecki

6.

 Dubicze    Osoczne

Golonko Barbara

Dubicze Osoczne 75

601285390

  • Sergiusz Golonko
  • Aleksander Buraczyk
  • Andrzej Ostapczuk
  • Aleksander Nyszko
  • Dorota Karczewska

7.

 Dubiny

Sacharczuk Grazyna

Dubiny,

ul. Główna 78

509610077

  • Jerzy Jarmoc
  • Aleksander Jurczuk
  • Walętyna Łęczycka

8.

 Kotówka

Siegień Paulina

Kotówka 40

666845231

  • Mikołaj Prokopiuk
  • Mirosław Jarmoc
  • Roman Krutel

9.

 Lipiny

Jakubowska Katarzyna

Lipiny 46 A

509221486

  • Adam Mieleszkiewicz
  • Joanna Jakubowska
  • Małgorzata Dobosz
  • Alina Łukaszewicz
  • Mikołaj Tyszko

10.

 Łozice

Patejuk Roman

Łozice 2a

856853162

  • Włodzimierz Kiendyś
  • Anatol Patejuk
  • Tekla Patejuk

11.

 Mochnate

Golonko Michał

Mochnate 11

798473852

  • Aleksy Treszczotko
  • Piotr Kuptel
  • Jan Selwesiuk
  • Eugeniusz Kalinowski
  • Jan Kot

12.

 Nowoberezowo

 Chrościelewska Maria

Nowoberezowo 7/9

514431436

  • Sławomir Biryłko
  • Witold Chruścielewski
  • Eugeniusz Romaniuk
  • Piotr Moroz
  • Danuta Jancewicz

13.

 Nowokornino

Woroniecka Alina

Nowokornino 69

515683835

  • Marek Szwarc
  • Piotr Maksymiuk
  • Roman Świętochowski
  • Grażyna Marczuk
  • Tomasz Sawicki

14.

 Nowosady

Sokołowski Stanisław

Nowosady 72

504166825

  • Anatol Siniakowicz
  • Grzegorz Skiepko
  • Andrzej Prokopczuk

15.

 Orzeszkowo

Owerczuk Agnieszka

Orzeszkowo 86B

698295243

  • Paweł Kalinowski
  • Eugenia Nowicka
  • Jan Nowicki
  • Jan Wakuluk

16.

 Pasieczniki  Duże

Kraśko Jan

Pasieczniki Duże 25

856853196
510828395

  • Adam Kraśko
  • Aleksy Golonko
  • Włodzimierz Golonko
  • ndrzej Kuptel
  • Roman Golonko

17.

 Postołowo

Daniluk Agnieszka

Sawiny Gród 24A

664905332

  • Maria Berk
  • Maria Komarewska
  • Władysław Łapiński

18.

 Progale

Borowik Mirosław

Progale 14

515234850

  • Łukasz Borowik
  • Władysław Osipiuk
  • Elżbieta Germaniuk

19.

 Puciska

Michalczuk Jarosław

Puciska 13

856832635
505364638

  • Jarosław Stachnowicz
  • Sergiusz Kuczyński
  • Włodzimierz Sapieżko
  • Jan Grunewski

20.

 Rzepiska

Sajewicz Jan

Rzepiska 3

518960569

  • Lidia Łukianiuk
  • Irena Sajewicz
  • Danuta Sajewicz
  • Barbara Tomaszuk Spirydowicz

21.

 Stare Berezowo

Charytoniuk Nadzieja

Stare Berezowo 155

856868889
692053375

  • Leon Pietruczuk
  • Maria Gierasimiuk
  • Władysław Romaniuk

22.

 Topiło

Sawczuk Nina

Topiło 9

856853184
785225981

  • Jerzy Iwaniuk
  • Nina Sawczuk
  • Władysław Bobik
  • Grzegorz Czarnecki

23.

 Trywieża

Sołowianiuk Konstanty

Trywieża 54

856815017
516334395

  • Mirosław Dawidziuk
  • Włodzimierz Gacuta
  • Sławomir Lewczuk

24.

 Wasilkowo

NiczyporukSzyło Jan

Wasilkowo 1

856863101
663610033

  • Jarosław Frankowski
  • Małgorzata Niczyporuk Szyło
  • Marta Danilewska Korolko

25.

 Wygoda

Zieniuk Sławomir

Wygoda 6

696931991

  • Sławomir Zieniuk
  • Konstanty Jałoza

 

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Gminy Hajnówka

Wytwarzający/odpowiadający: Andrzej Gierasimiuk

Data wytworzenia: 2016-10-07

Wprowadzający: Katarzyna Hajduk

Data wprowadzenia: 2005-01-24

Data modyfikacji: 2018-02-12

Opublikował: Katarzyna Hajduk

Data publikacji: 2005-01-24